Fenomen modnych legginsów

Świeca Woodwick — o czym należy pamiętać, używając świec zapachowych?

MM
MM
21 listopada 202123 listopada 2021

Nie każda świeca zapachowa będzie cieszyć i zapewni pełną satysfakcję z korzystania z tej rodziny produktów aranżacyjnych. Chyba że, będzie to świeca Woodwick. Wyroby tej firmy na tle konkurencji wyróżniają się nie tylko precyzją wykonania, ale przede wszystkim jakością spalania. Świeca Woodwick wypala się wolno, równo w maksymalnie podanym przez producenta czasie,  bez kopcenia  pod warunkiem prawidłowego jej użytkowania.

 

Jak powinna być używana świeca Woodwick?

Chcąc cieszyć się prawdziwym, esencjonalnym zapachem świecy Woodwick należy zadbać o jej prawidłowe przygotowanie do użytkowania. Przed zapaleniem świecy, bez względu na fakt, czy będzie to palenie pierwsze, czy kolejne, należy przede wszystkim przyciąć knot do długości około 3 mm. Ważne jest przy tym dopilnowanie, aby do mieszaniny wosków nie dostały się resztki spalonego knota, zapałek, czy też innych zanieczyszczeń. Zbyt długi knot oraz zabrudzenia będą mieć wpływ na dużą zmienność płomienia, jego niestabilność i tendencje do kopcenia.

 

Jak postępować z dymiącą, nierówno palącą się świecą Woodwick?

Mimo solidnego wykonania, wysokiej jakości użytej mieszanki wosków i olejków zapachowych nie da się odpowiadać za błędy w używaniu świecy Woodwick. Pośpiech, za słabe, bądź w drugą stronę — zbyt mocne podcięcie knota (w przypadku produktów wspomnianej marki, skruszenie knota) będzie przyczyną kopcenia, podobnie jak ustawienie jej w miejscu o większych przeciągach, czy też często użytkowanych pomieszczeniach. W takich przypadkach dobrym pomysłem będą klosze oraz nakładki stabilizujące płomień.

 

Jak właściwie rozpalać świecę Woodwick?

Świeca Woodwick powinna wypalać się równomiernie, żywym dość wysokim płomieniem. Jest to możliwe w sytuacji, kiedy za jednym „zapaleniem” świeca będzie się palić na tyle długo, aby roztopiony wosk sięgał brzegu naczynia. Zwykle potrzeba na to  około 3 – 4 godzin. Takie postępowanie pozwala w naturalny sposób uniknąć tzw. tunelowania, czyli wypalania się punktowego świecy w bezpośrednim sąsiedztwie knota.

Porady

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *